baner Sport tourist

Uwaga!  Strona wyłącznie rozszerzająca opis sprzedawanych łańcuchów na Allegro:

 
Łańcuchy z firmy SPORT-TOURIST
WYBÓR:

* Łańcuchy do samochodów osobowych

* Łańcuchy do samochodów terenowych, VAN, 4x4, SUV

* Łańcuchy do samochodów ciężarowych, dostawczych, wózków widłowych itp.

* Nakładki - Najszybszy montaż i demontaż bez brudzenia rąk - osobowe

* Nakładki - Najszybszy montaż i demontaż - terenowe, VAN, 4x4, SUV

* Świadomie wybieram najtańszy łańcuch pasujący na koło mojego samochodu PRAWIDŁOWY DOBÓR ŁAŃCUCHÓW ŚNIEGOWYCH - WITAMY!
 
   Większość klientów w Polsce w naszych łagodnych warunkach klimatycznych dokonuje zakupów łańcuchów tylko po to aby mieć je w bagażniku "na wszelki wypadek", aby pokazać policjantowi przy kontroli lub w celu jednego, dwóch wyjazdów na narty w roku.

W większości regionów alpejskich wymagane są łańcuch na stromych odcinkach górskich.

W Szwajcarii na niektórych odcinkach górskich bywają szczegółowe kontrole gdzie nawet dla samochodów 4x4 wymagane są łańcuchy na obie napędzane osie.

Jeśli jesteś klientem, który uważa iż Twoje umiejętności jako kierowca lub możliwości techniczne Twojego samochodu powodują, iż zapewne nigdy nie użyjesz zakupionych łańcuchów dokonaj zakupu najtańszego kompletu łańcuchów pasujących na koła Twojego samochodu.
 
  

 Jeśli chciałbyś otrzymać profesjonalną poradę zapoznaj się z dalszymi informacjami:
 

 Prawidłowy dobór łańcuchów śniegowych zależy od tego:

- Czy samochód ma przedni czy tylny napęd?

- Czy koła zimowe to alufelgi?

- Czy samochód posiada ABS i inne systemy antypoślizgowe/blokujące ?

- Czy łańcuchy maja być najprostsze czy z samonapinaczami?

- Czy maja to być łańcuchy automatyczne (nakładki, pająki) ułatwiające montaż i demontaż, zakładane tylko z zewnątrz kola bez konieczności brudzenia się po łokcie ?
 

1. Dla samochodów osobowych (sedan, hatchback, liftback, kombi o masie do 1300kg)

Najmniej problematyczne są samochody z przednim napędem. Możesz wybrać każdy z polecanych przez nas łańcuchów zwracając uwagę na markę, jakość materiałów, gwarancję i tym samych trwałość tych łańcuchów w stosunku do zasobów Twojego portfela i potrzeb.

a)  (ALU)
   Jeśli samochód ten posiada felgi ALUMINIOWE (tzw. alufelgi) powinieneś zwrócić uwagę na łańcuchy z naszej oferty, które zostały opisane przez producentów jako przeznaczone do felg aluminiowych z uwagi na możliwość ich uszkodzenia, porysowania.

felga ALU


Wszyscy producenci tanich łańcuchów zastrzegają, iż takie najprostsze łańcuchy nie nadają się do felg ALU. Nie ma znaczenia czy są to tanie łańcuchy polskiego producenta czy takich firm jak: KONIG czy THULE za 450zł o ile łańcuch ten nie jest przystosowany do felg aluminiowych!!!
A wiec rzetelnie uprzedzamy i informujemy. Tak wygląda felga aluminiowa po dłuższym użytkowaniu ze zwykłymi nieprzystosowanymi odpowiednio łańcuchami.
 
b)  (Exclusive)
Jeśli chcesz zakupić najbardziej ekskluzywne łańcuchy z samonapinaczem, z łatwym montażem i jeszcze szybszym demontażem bez konieczności wkładania rąk pomiędzy koło i nadkole, bez konieczności brudzenia sobie rąk po łokcie - sięgnij po łańcuchy, które w nazwie opisane są "samonapinacz" lub z grupy Super Magic lub CS-10 Thule z szybkim demontażem.
Kolejną i najbardziej Ekskluzywną wersją "łańcuchów śniegowych" są nakładki (tzw. pająki) zakładane tylko na zewnętrznej stronie koła. Najszybszy montaż i demontaż bez konieczności wkładania rąk z koło.

c)  (ABS i inne...) 
Większość producentów łańcuchów śniegowych zastrzega, iż stosowanie zwykłych łańcuchów może zakłócić pracę ABS i innych układów - nie jest to jednak zjawisko przez nas i naszych klientów często spotykane w praktyce. Należy wziąć tą informację pod uwagę przy wyborze. W opisie szczegółowym droższych łańcuchów jest informacja, iż można je stosować do samochodów z ABS. Większość oferowanych w naszym sklepie "lepszych łańcuchów" - tych z samonapinaczami i ochroną felg aluminiowych może też być stosowana przy ABS.
 
d)  (NAKŁADKI)
Jednocześnie z uwagi na konstrukcję wielu nowoczesnych samochodów coraz częściej zabronione jest przez producentów samochodów stosowanie tradycyjnych łańcuchów śniegowych. Dotyczy to w większości przypadków samochodów z tylnym napędem.

Przed zakupem łańcucha sprawdź w instrukcji samochodu lub pytaj:


sklep@milecki.com.pl

W takich przypadkach można stosować wyłącznie "łańcuchy śniegowe" typu NAKŁADKI.

e)  (tylny napęd)
Dla samochodów osobowych z tylnym napędem montaż tradycyjnych łańcuchów jest możliwy i powszechnie stosowany jednak bardziej uciążliwy i trudniejszy. Z uwagi na mały prześwit w nadkolu gdzie nie można włożyć rąk do zapięcia łańcucha (np. Mercedes, BMW) zdarzają się przypadki konieczność podnoszenia samochodu na lewarku w celu założenia łańcucha.
Przy tym napędzie możesz zakupić łańcuch tradycyjny lecz przed zakupem zwróć uwagę na zapisy w instrukcji samochodu na temat możliwości stosowania łańcuchów oraz zapoznaj się z powyższym punktem "d".


nakladki Thule


2.   Dla samochodów typu VAN, SUV  (o masie powyżej 1300kg)

  Zdarzają się przypadki stosowania pasujących rozmiarowo tańszych łańcuchów z grupy do samochodów osobowych ale z uwagi na ich wytrzymałość i większą masą samochodu zaleca się bardzo ostrożną jazdę i delikatne operowanie pedałem gazu.

Do tego typu pojazdów zalecany jest zakup łańcuchów z grupy:


* Łańcuchy do samochodów terenowych, VAN, 4x4, SUV

Jeśli posiadasz alufelgi, tylny napęd lub chcesz zakupić bardziej ekskluzywne łańcuchy zapoznaj się podpunktami zamieszczonymi wyżej w punkcie 1 a, b, c, d i e.

3.   Dla samochodów terenowych, VAN, 4x4, SUV
Samochody o wyższej masie - konieczność stosowania łańcuchów mocniejszych - przeznaczonych do tych samochodów. W wyszukiwarce wybierz łańcuchy z tej grupy:

* VAN, 4x4, SUV

 Zastosowanie mają wszelkie instrukcje zawarte w punkcie 1. W szczególności jeśli posiadasz alufelgi, tylny napęd lub chcesz zakupić bardziej ekskluzywne łańcuchy zapoznaj się podpunktami zamieszczonymi wyżej w punkcie 1 a, b, c, d i e.

Uwaga! 4x4
W większości wysokogórskich regionów alpejskich wymagane są łańcuch nawet w samochodach z napędem na 4 koła mimo, iż kierowcy uważają że nie będą ich potrzebować - jest obowiązek ich posiadania. W Szwajcarii na niektórych odcinkach górskich bywają szczegółowe kontrole gdzie nawet dla samochodów 4x4 wymagane są łańcuchy na obie napędzane osie!

Uwaga!
Przede wszystkim z uwagi na konstrukcję większości napędów 4x4 z powodu możliwość uszkodzenia przeniesienia i rozdziału napędu pomiędzy osiami, uszkodzenia sprzęgieł z powodu różnic w średnicach kół (ilości obrotów) konieczne jest stosowanie w niektórych samochodach łańcuchów na obie osie. Zasada jest taka sama jak przy wymianie opon na nowe - z tego samego powodu wymienia się zawsze 4 opony o tym samym rozmiarze i profilu. Z tego powodu konieczny jest zakup 2 kompletów łańcuchów lub nakładek. Przed zakupem zapoznaj się z instrukcją samochodu lub zapytaj w serwisie.


4.   Dla samochodów ciężarowych, dostawczych, wózków widłowych itp.
Konieczność stosowania łańcuchów przeznaczonych do tych samochodów.
W wyszukiwarce wybierz łańcuchy z tej grupy:

* Łańcuchy do samochodów ciężarowych, dostawczych, wózków widłowych

 Dla samochodów dostawczych i z napędem 4x4 mają zastosowanie niektóre warunki opisane w pkt 3.Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości jak i fragmentów bez zgody zabronione.                                     PPHU MIŁECKI                                               sklep@milecki.com.pl